dom mdm Poznań, domy mdm Poznań

Funkcjonalne, wygodne, nowoczesne - takie są właśnie mieszkania na Osiedlu Księżnej Dąbrówki. Kolorowe i nietuzinkowe domy w Dąbrówce zachwycają minimalizmem, ale i świetną ceną. Wpływ na atrakcyjne warunku zakupu mieszkań ma fakt, iż obejmuje je program domy MDM Poznań. Dzięki dotacjom rządowym można otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet 20% ceny mieszkania. Na zakup dom MDM Poznań oraz dopłatę liczyć mogą osoby poniżej 35 roku życia, niebędące właścicielami nieruchomości.

MIESZKANIE DLA MŁODYCH


CO TO JEST MDM?

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych ruszył w styczniu 2014 roku. MdM potrwa 5 lat, od 2014 do 2018 roku. W tym czasie będzie można postarać się o sporą dopłatę do zakupu nieruchomości, która będzie traktowana jako wkład własny. Pula środków przeznaczonych na tę inicjatywę jest jednak ograniczona, a rząd ustanowił na ten cel roczne limity.

Eksperci już teraz przewidują, że ze względu na poszerzenie grona odbiorców zapotrzebowanie na dopłaty będzie nawet o 40% wyższe niż możliwości budżetu tego programu.

MIESZKANIE DLA MŁODYCH TO PIĘCIOLETNI PROGRAM RZĄDOWY, W KTÓRYM MOŻNA DOSTAĆ DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI.

KTO SKORZYSTA?

O dopłatę będą mogą ubiegać się młodzi ludzie, którzy w roku składania wniosku, nie ukończyli 35 roku życia. Co ważne, w przypadku par lub małżeństw, decydujący jest wiek młodszej z osób.

Dodatkowo, kupujący mieszkanie z dopłatą nie mogą być właścicielami nieruchomości mieszkalnej ani obecnie, ani w przeszłości.

Z PROGRAMU SKORZYSTAJĄ OSOBY PONIŻEJ 35 ROKU ŻYCIA, KTÓRE NIGDY NIE BYŁY WŁAŚCICIELAMI NIERUCHOMOŚCI MIESZKALNYCH.

KIEDY NIE PRZYJMĄ TWOJEGO WNIOSKU?

Wnioski przestaną być przyjmowane jeśli kwota zrealizowanych i zakwalifikowanych do realizacji wypłat, przekroczy 95% środków przeznaczonych na ten rok. Taka sytuacja nastąpi także wtedy, kiedy suma środków z wniosków zakwalifikowanych do wypłaty w kolejnym roku, przekroczy 50% wszystkich środków przeznaczonych na dopłaty w tym roku. Oznacza to, że kolejność składania wniosków ma znaczenie.

Ci, którzy zdecydują się złożyć wniosek w drugiej połowie roku, będą musieli liczyć się z tym, że pula środków może być już wtedy bliska wyczerpaniu, lub wyczerpana.

W MDM KOLEJNOŚĆ SKŁADANIA WNIOSKÓW MA ZNACZENIE. NA KAŻDY ROK PRZEZNACZONO OGRANICZONĄ ILOŚĆ PIENIĘDZY.

JAKIE NIERUCHOMOŚCI OBEJMUJE MDM?

Dopłatę można otrzymać na mieszkanie lub dom z rynku pierwotnego, lub samodzielnie budowany dom. Dopłata obejmie nie więcej niż 50 m. kw. lokalu. Może on być większy, jednak pozostałe metry nie będą dofinansowane. Dodatkowo, obowiązują też limity w zakresie powierzchni nieruchomości. Aby zakwalifikować się do MdM mieszkanie nie może być większe niż 75 m. kw., a powierzchnia domu nie może przekroczyć 100 m. kw. Jedynie rodzina z trójką dzieci lub większa, będzie mogła kupić mieszkanie lub dom o powierzchni większej o 10 m. kw. Regulacjami w ramach MdM są objęte także ceny mieszkań. Będą one aktualizowane co kwartał i publikowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Na pierwszy kwartał 2014 roku dla Poznania limit ten wyniesie 5 907,00 zł, a dla gmin ościennych, w tym Dąbrówki 5 029,00 zł.

DOFINANSOWANIE OBEJMIE 50 M. KW., ALE POWIERZCHNIA MIESZKANIA LUB DOMU MOŻE BYĆ WIĘKSZA. CENA METRA KW., NIE MOŻE PRZEKROCZYĆ KWOTY PODAWANEJ CO KWARTAŁ PRZEZ BGK.

ILE MOŻNA ZYSKAĆ?

Rodzina bezdzietna i singiel dostaną od państwa 10% ceny mieszkania. Jeśli rodzina lub osoba samotna ma potomstwo, dofinansowanie wyniesie 15%. Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu lokalu urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko - można będzie liczyć na dodatkowe 5%. Dopłata będzie wypłacana jednorazowo i przeznaczona na wkład własny do zaciąganego kredytu.

SINGIEL ZYSKA 10%, RODZINA LUB OSOBA Z DZIECKIEM 15%, RODZINA Z TRÓJKĄ DZIECI MOŻE LICZYĆ NA 20%.

ŚRODKI NA MDM

w 2014 r. – 600 mln zł
w 2015 r. – 715 mln zł
w 2016 r. – 730 mln zł

w 2017 r. – 746 mln zł
w 2018 r. – 762 mln zł

KREDYTY W MDM

Aby wziąć udział w programie, trzeba zaciągnąć kredyt obejmujący przynajmniej 50% wartości mieszkania, a okres jego spłaty nie może być krótszy niż 15 lat. Kredyt w MdM można zaciągnąć wraz ze współkredytobiorcą, np. z rodzicem. Mieszkanie dla Młodych obejmie wyłącznie kredyty udzielane w polskiej walucie. Kredyt z dopłatą będzie można otrzymać tylko w banku, który podpisze odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

KREDYT W MDM BĘDZIE ZACIĄGNIĘTY W PLN, NA PRZYNAJMNIEJ 50 % WARTOŚCI NIERUCHOMOŚCI I MIN. 15 LAT.

SANKCJE MDM

Dopłaty trzeba będzie zwrócić, jeśli w ciągu 5 lat od zakupu mieszkania w ramach MdM, nabywca będzie chciał je sprzedać, użyczać bądź najmować. Program jest bowiem przeznaczony dla osób, które chcą zaspokajać swoje własne potrzeby mieszkaniowe. Również z tego powodu, nie można nabyć w czasie 5 lat innego mieszkania lub domu, chyba że w ramach spadku.

MIESZKANIA W MDM NIE MOŻNA WYNAJMOWAĆ ANI ODSPRZEDAĆ. NIE MOŻNA TEŻ KUPIĆ DRUGIEGO PRZEZ 5 LAT

POMOŻEMY CI UZYSKAĆ KREDYT W MDM

W biurze sprzedaży Nickel Development codziennie mogą się Państwo spotkać się z doradcami kredytowymi. Mają oni szeroką wiedzę o programie Mieszkanie dla Młodych. Bezpłatnie pomogą Państwu już teraz odpowiednio przygotować wniosek. Będę służyć Państwu swoją wiedzą i radą, odpowiedzą na wszelkie Państwa pytania. Wezmą też na siebie prace związane z ubieganiem się o kredyt.

AGNIESZKA PLICH

„Od 2007 roku z sukcesami pracuję jako niezależny doradca finansowy. Profesjonalnie, łatwo i skutecznie, przygotuję dla Państwa wniosek o dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Formalności jest sporo, dlatego zapraszam Państwa do siebie już teraz!”

ANDRZEJ CZAJCZYŃSKI

„Od siedmiu lat pracuję jako niezależny doradca kredytowy. Specjalizuję się w kredytach hipotecznych. Chętnie pomogę Państwu w taki sposób przygotować wniosek, aby Państwa szanse na dofinansowanie były jak największe. Zacznijmy pracę nad wnioskiem już dziś!”