Kupno mieszkania na przedmieściach - wady i zalety - Osiedle Księżnej Dąbrówki

Kupno mieszkania na przedmieściach - wady i zalety

Chociaż wydaje się, że życie w centrum dużego miasta to luksus, coraz więcej osób wybiera kupno mieszkania na przedmieściach. Dlaczego tak jest? Mieszkanie na przedmieściach kojarzy się z większą ciszą, spokojem i dostępem do natury, ale także koniecznością posiadania prawa jazdy i własnego samochodu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie są najczęstsze zalety i wady mieszkania na przedmieściach.

 

 

Kupno mieszkania na przedmieściach - dla kogo? 

Mieszkanie na przedmieściach wybierają często osoby, które poznały życie w wielkim mieście i chcą zmienić perspektywę. Uciekają od dużego natężenia ruchu ulicznego, hałasu i zanieczyszczonego powietrza. Doświadczenie dużego miasta zamieniają też na lepszy kontakt z przyrodą (na przedmieściach jest zazwyczaj więcej lasów, parków, jezior, tras do biegania czy spacerów) oraz jakość relacji społecznych - w przeciwieństwie do dużych miast, sąsiedztwo w mniejszych miejscowościach jest sobie bardziej znane. Łatwiej jest zainicjować spotkanie i nawiązać przyjaźń. Kupno mieszkania na przedmieściach to dobra decyzja zarówno dla młodych ludzi po studiach, jak i dla rodzin z dziećmi (i psem!). Mieszkanie na przedmieściach jest też przyjemniejsze dla seniorów.

Najważniejsze zalety mieszkania na przedmieściach

Dodatkowe zalety mieszkania na przedmieściach to między innymi: 

  • mniejsze kolejki w sklepach i różnych instytucjach, 
  • większe bezpieczeństwo na drodze - dotyczy to pieszych, rowerzystów i kierowców aut, 
  • mniej zakorkowane ulice, 
  • czystsze powietrze i zdrowszy organizm, 
  • niższe ceny przy zakupie domu lub mieszkania, 
  • niższe koszty codziennego utrzymania

Kupno mieszkania na przedmieściach nie jest rezygnacją z dostępu do punktów usługowych czy rozrywkowych. Na obrzeżach dużych miast powstaje coraz więcej lokali handlowych (w tym galerii handlowych) oraz miejsc takich jak np. kina czy domy kultury. Zakup działki wiąże się też z możliwością zyskania własnego ogrodu - nawet tuż przy domu, a także szybszym znalezieniem miejsca parkingowego dla auta. Nie da się ukryć, że w dużych miastach jest to często trudne i czasochłonne. 

Wady mieszkania na przedmieściach - czy je znasz?

Po przeprowadzce z dużego miasta, niezbędne okazuje się często posiadanie prawa jazdy i samochodu. Komunikacja miejska nie jest tak rozbudowana jak w większych miejscowościach. W zależności od stylu życia i zainteresowań, ilość punktów usługowych może okazać się niewystarczająca - na przedmieściach może być np. kino, ale może brakować teatru. Dla niektórych osób minusem będzie też ograniczony wybór miejsc - zamiast wybierania jednej restauracji spośród dziesięciu znajdujących się na osiedlu, okaże się, że możemy pójść tylko do dwóch. Są to jednak kwestie indywidualne i zmienne. 

Dąbrówka pod Poznaniem - przedmieścia dla Ciebie

Atrakcyjne domy i mieszkania na przedmieściach to m.in. inwestycje dewelopera Nickel Development. Interesująca miejscowość Dąbrówka pod Poznaniem przyciąga uwagę miłośników natury, spokoju i jednocześnie wysokiej jakości codziennego życia. Aktualne inwestycje to:

  • Gościniec - gotowe do zamieszkania 5-pokojowe domy z ogrodem, 
  • ul. Zbrojowa - mieszkania 1-4 pokojowe, w budowie.

Do Dąbrówki prowadzi szyba trasa S11. W mieście znajduje się również stacja kolejowa. Miasto prężnie się rozwija i odpowiada na zapotrzebowania mieszkańców. Na przestrzeni ostatnich lat powstały tu nowoczesne szkoły, centra handlowe i budynki o pięknej architekturze. Dąbrówka to też malownicze trasy rowerowe, dostęp do jezior i leśne dukty.